25.02.2021 godz. 12:00

Rośliny Tatr - wykład online

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie w ramach Sekcji Krajoznawczej Szkoły @ktywnego Seniora zaprasza do udziału w wykładzie online: Rośliny Tatr.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Świat roślin”. W trakcie zajęć uczestnicy będą mieli okazję poznać najpiękniejsze rośliny naczyniowe Tatr. Dzięki klimatowi wysokogórskiemu Tatry charakteryzują się jedyną w swoim rodzaju szatą roślinną. Rosną tam niespotykane gdzie indziej gatunki, przystosowane do surowych warunków górskich i skalnego podłoża. Każda z roślin wykształciła właściwy dla niej sposób przetrwania ekstremalnych warunków. W Tatrach znajdują się rośliny, które zamieszkały tam jeszcze przed zlodowaceniami, relikty epoki lodowcowej, a także rośliny endemiczne, właściwe tylko dla tych gór. Uczestnikom zostaną zaprezentowane również tatrzańskie storczyki. W całej Polsce mamy 47 gatunków tych rzadkich i pięknych kwiatów. Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego znajdziemy ich aż 27 z nich. Zajęcia odbędą się online z wykorzystaniem programu Zoom.

Osoby biorące udział w spotkaniu powinny posiadać:

  • dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu,
  • kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki; (mogą być wbudowane w laptopa),
  • umiejętność samodzielnej obsługi programu Zoom,
  • ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie.

Termin: 25 lutego 2021 r. (czwartek)
Godzina: 12.00–13.00
Zapisy: Formularz zgłoszeniowy
Prowadząca: Lidia Zając – kustosz Działu Udostępniania w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Absolwentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ogrodniczka amatorka, miłośniczka przyrody; szczególnym zainteresowaniem darzy rośliny dziko rosnące. Zwolenniczka ekologicznych ogrodów biodynamicznych. Z pasją śledzi zmieniające się podejście do miejskich przestrzeni zielonych.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.