Historyczne ogrody w naszej pamięci i fotografii - rekrutacja na zajęcia

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie w ramach programu Szkoła @ktywnego Seniora zaprasza do udziału w warsztatach historyczno-genealogicznych. Zajęcia organizowane są w ramach projektu: „Historyczne ogrody w naszej pamięci i fotografii” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

W ramach 12 spotkań odbędą się warsztaty online (8 spotkań) i spacery po ogrodach zakonnych w Krakowie (4 spotkania). Przewiduje się również indywidualne konsultacje dla uczestników warsztatów. Warsztaty odbędą się online z wykorzystaniem programu Zoom.

Zakres tematyczny warsztatów:

• teoria – ochrona oraz promocja dziedzictwa, interpretacja dziedzictwa, wolontariat seniorów na rzecz dziedzictwa w środowisku lokalnym, itp.

• praktyka – przygotowanie i usystematyzowanie w wersji papierowej i elektronicznej materiałów (teksty, zdjęcia) zebranych przez seniorów podczas organizowanych w ramach Projektu tematycznych warsztatów, wycieczek edukacyjnych oraz wykładów; opracowanie z seniorami materiału do prezentacji multimedialnej oraz na stronę internetową Projektu i na wystawę fotografii. Poprowadzenie spacerów edukacyjnych po przyklasztornych ogrodach w Krakowie. 

Osoby biorące udział w zajęciach powinny posiadać:

1.    dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu,

2.    kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki; (mogą być wbudowane w laptopa),

3.    konto Google / Gmail, do którego potrafią się zalogować.

4.    ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie,

5.    wiek 60+.

Zajęcia rozpoczynają się w piątek 18 września 2020 r.

Terminy:
Warsztaty i spacery (piątki):
18, 25 września 2020 r.
2, 9, 16, 23, 30 października 2020 r.
6, 13, 20, 27 listopada 2020 r.
Godzina: 9.00–11.00

Konsultacje indywidualne (wybrane poniedziałki):  9.30–11.30

Zapisy: Formularz zgłoszeniowy

 Prowadzący:

Artur Karpacz – doktorant UJ, absolwent historii UJ i Ochrony Dóbr Kultury na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, wieloletni uczestnik inwentaryzacji zabytków sztuki sakralnej w diecezji krakowskiej i pracownik archiwum Kościoła Polskiego św. Stanisława w Rzymie. Jego zainteresowania naukowe oscylują wokół sfragistyki i ikonografii, a także urbanistyki i architektury modernistycznej. Prywatnie posiadacz dwóch kotów, miłośnik kina i piłki nożnej. 

Emilia Karpacz – absolwentka historii UJ i Ochrony Dóbr Kultury na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, wieloletnia uczestniczka inwentaryzacji zabytków sztuki sakralnej w diecezji krakowskiej i pracownik archiwum Kościoła Polskiego św. Stanisława w Rzymie. Jej zainteresowania naukowe oscylują wokół staropolskiej literatury panegirycznej i historii regionalnej. Pracuje jako redaktor w wydawnictwie Societas Vistulana oraz przy projekcie „Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej". 

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Pierwszeństwo mają członkowie sekcji tematycznych Szkoły @ktywnego Seniora. W pozostałym przypadku decyduje kolejność zgłoszeń. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.