Katalog Online

wczytywanie formularza przeszukiwania katalogu...

Baza danych EBSCO

Witamy na Rajskiej

Materiał przygotowany dla osób niesłyszących i niedosłyszących.

A A A

W Artetece trwają prace związane z wymianą klimatyzacji a my przypominamy, że zbiory Arteteki można:

  • zamawiać przez katalog on-line do Książkomatu lub po wcześniejszym zamówieniu telefonicznym (12 3752212) odbierać w Punkcie Rejestracji Czytelników (Budynek Główny Biblioteki, ul. Rajska 1, pok. 6) w godzinach jego otwarcia,
  • oddawać w Punkcie Rejestracji Czytelników (Budynek Główny Biblioteki, ul. Rajska 1, pok. 6) w godzinach jego otwarcia,
  • w specjalnej strefie gier zaaranżowanej w Galerii na Poddaszu (Budynek Główny, III piętro koło Wypożyczalni i Pracowni Informatycznej) korzystać z wybranych gier planszowych i książek dotychczas dostępnych na miejscu w Artetece. W przypadku książek pamiętajcie o zamówieniu ich wcześniej telefonicznie (123752212) lub mailowo: . Strefa czynna będzie od poniedziałku do piątku, w godz. 12.00-19.00. Wszystkie gry udostępniamy tylko do skorzystania na miejscu.

W strefie gier dyżurują pracownicy Arteteki, którzy chętnie służą pomocą i radą!

Awaria klimatyzacji w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki, w którym funkcjonuje nasza Arteteka, jest  poważna. Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, który jest właścicielem budynku, pozyskał środki na kompleksową wymianę awaryjnego systemu i obecnie trwają prace naprawcze.

O terminie ponownego otwarcia Arteteki zadecyduje postęp prowadzonych prac oraz temperatura utrzymująca się na zewnątrz.


Zakończył się projekt EVS: Together = Furhter – Meet me in the library 2018–2019 realizowany w ramach porozumienia partnerskiego WBP w Krakowie ze Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży STRIM

Od października 2018 roku Biblioteka gościła czwórkę wolontariuszy: Leonie Brockamp z Niemiec, Alvaro Marinero z Hiszpanii, Francesco La Gioia z Włoch oraz Marie Ardiun z Francji, którzy promowali kulturę swoich krajów przez organizowanie wielu ciekawych spotkań, na których uczyli swoich ojczystych języków. Zajęcia językowe cieszyły się dużą popularnością, a uczestniczące w nich osoby bardzo chwaliły prowadzących je wolontariuszy. Swoje wrażenia z wolontariatu Leonie, Alvaro, Francesco i Marie opisywali na blogu.

Ogromnie dziękujemy Leonie, Alvaro, Francesco i Marie za zaangażowanie w prowadzenie zajęć dla czytelników WBP w Krakowie, energię oraz optymizm.

Ze strony Biblioteki projekt koordynuje Dział Edukacji, Nauki i Badań.

Galeria zdjęć.

                     

Już od najbliższego poniedziałku (22.07) Wojewódzka Biblioteka Publiczna Krakowie, we współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej, zaprasza na Planty, gdzie w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni będzie można odpocząć na leżaku, kocu i poczytać książkę. Na tych którzy wolą bardziej aktywny odpoczynek czeka także sprzęt sportowy.

Najmłodszych czytelników zapraszamy na warsztaty Morze, góry i Mazury - warsztaty plenerowe będą opierać się na: wspólnym śpiewaniu w kontekście różnorodności kulturowej (szanty, piosenka góralska i turystyczna, przyśpiewka kaszubska), opowieści, co można robić w tych trzech regionach; podstawowa wiedza na temat regionów, zestawieniu motywów legend jezior,morza (Bałtyku) i tatrzańskich, zestawieniu motywów literackich i rysowaniu mapki Polski z uwzględnieniem omawianych regionów.

Terminy: 22-24.07.2019 r., godz. 11.00 – 12.30 (terminy mogą ulec zmianie ze względu na pogodę)

Na miejscu dostępna będzie „Lotna czytelnia” gwarantując by nikomu nie zabrakło lektury do czytania.

Stoisko usytuowane na krakowskich Plantach przy placu zabaw „Dzikie Planty” (od strony ul. św. Gertrudy), czynne będzie w dni bezdeszczowe, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-15.00.

Rajska w plenerze to jeden z elementów projektu Rajska na wakacjach – z Rajską w Polskę dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i  Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.