Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie zapraszają na wystawę Pracowni Rysunku nr 1 pn. „R/1 2017”.

Pracownia Rysunku I jest przede wszystkim pracownią ogólnorozwojową, do której uczęszczają studenci od drugiego roku wzwyż. Zazwyczaj na tym etapie mają już oni znaczne umiejętności warsztatowe i sprawność manualną. Nadal istotne jest jednak doskonalenie ich umiejętności rysunkowych i zdolności do swobodnego stosowania różnych technik. Rysunek, operując relatywnie prostym warsztatem, pozwala jednocześnie na skupienie się na zasadniczych problemach procesu twórczego, które można streścić w pytaniach: po co to robię? co mam do powiedzenia? w jakiej formie to przekazać? jakie czynniki działają na mnie inspirująco? Te doświadczenia mogą być później z powodzeniem wykorzystywane w innych działaniach artystycznych.

W wystawie udział wezmą: Julia Bajek, Bettina Borek, Filip Bruchnalski, Magdalena Kasperczyk, Natalia Kubiela, Marta Małecka, Anna Michalik, Estera Mrówka, Justyna Piastuch, Julia Siuda, Monika Szydłowska, Ewelina Węgiel, Małgorzata Wowczak, Sylwia Zawiła, Paweł Zięba i Piotr Zięba.

Wystawę można oglądać w lewym skrzydle na parterze Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w dniach 22.03.2018 do 8.05.2018.