Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę rysunków Justyny Kierat pn. „Ewolucja w obrazkach”. Ekspozycja szczególnie dedykowana najmłodszym znajduje się w pobliżu Wypożyczalni i Pracowni Dla Dzieci.

Justyna Kierat jest z wykształcenia biolożką, natomiast z zamiłowania rysowniczką. W ramach studiów doktoranckich w Instytucie Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego, zajmuje się biologią samotnych pszczół. Jest autorką ilustracji w szeregu publikacji publikacji i materiałów edukacyjnych, udało jej się także wydać kilka własnych książek, m.in. Atlas zwierząt, Edukolorowanka o ptakach
i Edukolorowanka obserwatora ptaków. Jej rysunki – nie tylko o tematyce przyrodniczej – można znaleźć także w internecie: na autorskim blogu oraz na facebookowym fanpage’u „Pod Kreską”.

"Ewolucja w obrazkach" to zbiór rysunków na temat mechanizmów ewolucji biologicznej. Teoria ta od czasu jej powstania wzbudza kontrowersje, a czasami - zupełnie niesłusznie - wydaje się skomplikowana. Rysunki mają na celu przybliżenie pewnych ewolucyjnych zagadnień, również nie-biologom.

Wystawę można oglądać w prawym skrzydle na parterze Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w dniach 1.03.2018 – 28.03.2018.