Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie zapraszają na wystawę Pracowni Rysunku nr 4 na Wydziale Malarstwa pn. "Terytorium. Granica. Krawędź."

Pracownia Rysunku nr 4 działa od 2001 roku na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, proponując autorski program w ramach zajęć z rysunku. Studenci eksplorują w swoich pracach temat tytułowych granic w wielu różnych kontekstach, poruszają m.in. problem uchodźctwa, granic kulturowych i obyczajowych we współczesnym świecie czy wreszcie granic formalnych dzieła sztuki, takich jak kontrast, podziały kompozycyjne, krawędź formy, przedmiotu itp. Te odniesienia stały się przyczynkiem do wykorzystania różnych technik rysunkowych, a także kolażu i formy przestrzennej.

Na wystawie organizowanej w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie zostaną zaprezentowane prace zrealizowane przez uczniów pracowni pod opieką prof. dr hab. Bogusławy Bortnik-Morajdy.

Wystawę można oglądać w Wypożyczalni Głównej na parterze Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w dniach 23.02.2018 – 14.03.2018. Zapraszamy również na wernisaż w dniu 22 lutego o godz. 19.15.