Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Wydawnictwem Sonia Draga zaprasza na spotkanie ze Steve'em Berrym, które odbędzie się 27 listopada 2017 r., o godz. 18:00 w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Steve Berry - amerykański pisarz i prawnik. Autor thrillerów opartych na faktach historycznych, w które mistrzowsko wplata fikcje literacką. Tym, co wyróżnia autora jest to, iż w swoich książkach wyjaśnia czytelnikowi, które elementy były fikcją literacką, a które prawdą. Książki Steve Berry’ego ukazały się na rynkach wydawniczych 51 krajów, przetłumaczono je na 40 języków w nakładzie 14 milionów egzemplarzy. W Polsce wszystkie powieści zostały wydane przez Wydawnictwo Sonia Draga.

Swoją przygodę z pisaniem Barry rozpoczął w roku 1990 jeszcze jako praktykujący adwokat. Dopiero  po 12 latach i 85 odrzuconych rękopisach udało się mu wydać pierwszą powieść - Bursztynowa komnata, która natychmiast stała się bestsellerem. Trzecia tajemnica, Przepowiednia dla Romanowów, Dziedzictwo Templariuszy, Zagadka aleksandryjska, Wenecka intryga, Tajemnica grobowca, Paryska wendeta, Grobowiec cesarza, Tajemnica Kolumba, Klucz Jeffersona, Królewski spisek oraz Mit Lincolna to kolejne książki jego autorstwa, kontynuujące świetną passę.

Autor jest założycielem History Matters - fundacji zajmującej się ochroną zabytków historycznych. Jest również założycielem i członkiem International Thriller Writers - organizacji zrzeszającej ponad 2000 pisarzy z całego świata.