Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Przyjdź przeczytać Garcię Marqueza!
Podejmij wyzwanie, stwórz z nami paraspektakl!

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza młodzież szkół średnich na warsztaty czytania performatywnego. Warsztaty opierają się na sztuce parateatralnej. W inscenizacji ważną rolę odgrywa nie tylko gra aktorska, ale i muzyka, gra świateł, czy wreszcie czujność publiczności. Praca z młodzieżą będzie się opierać na tekstach Gabriela Garcii Marqueza („Opowiadania” i „12 opowiadań tułaczych”). Uczestnicy warsztatów podejmą się próby stworzenia paraspektaklu, który powstanie z wybranych opowiadań.

Warsztaty odbędą prowadzone w dwóch grupach.

 

GRUPA 1

Terminy (wtorki):
10, 17, 24, 31 października
Godzina: 16.00-18.00

Zapisy: Formularz zapisu

 

GRUPA 2

Terminy (wtorki)

7, 14, 21, 28 listopada

Godzina: 16.00-18.00

Zapisy: Formularz zapisu

Prowadzący:

Monika Tryboń – absolwentka studiów magisterskich na wydziale filozoficznym UJ o specjalności pedagogika - animacja kultury. Aktorka teatralna i telewizyjna, dyplomowana instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha jogi.

Michał Pałubski – polski aktor kabaretowy, jeden z członków krakowskiej Formacji Chatelet. Współtwórca nieistniejącego już kabaretu Nie My. Szlify aktorskie zdobywał na scenie teatru w Częstochowie, którego dyrektorem był wówczas Marek Perepeczko, wcielając się w tytułową rolę Pana Tadeusza, w reżyserii Adama Hanuszkiewicza.

Iwona Kopacz- antropolog kultury, terapeutka, doradca rozwoju osobistego w ujęciu Gestalt. Jako terapeutka i counsellorka, wykorzystująca w swoich projektach metody arteterapeutyczne (teatroterapię, choreoterapię i biblioterapię), współpracuje m.in. ze Szkołą Retoryki UJ, Ośrodkiem Twórczej Interwencji, Graal’em Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Osobowości Dzieci.

Jakub Knapik – absolwent wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. W latach 2003 - 2004 współpracował z wrocławskim studiem RMG oraz prowadził własne studio w Krakowie. Współtworzył efekty do projektów reklamowych i fabularnych. Na co dzień pracuje w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

Piotr Madej – muzyk, lider zespołu Patrick the Pan,  pracownik działu muzyczno-dźwiękowego  w Teatrze im. Juliusza  Słowackiego w Krakowie.

 

Szczegółowe informacje:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie – Wypożyczalnia i  Pracownia dla Młodzieży, pok. 51., tel. 12 37 52 275, e-mail:

Warsztaty zostaną przeprowadzone w ramach projektu pn. „Literatura performatywnie, czyli czytanie w formie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.