Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - "Militaria w POPkulturze", które odbędzie się w sobotę, 7 października, w budynku Arteteki, ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego).

Ideą festiwalu jest przedstawienie różnych aspektów ukazania wojskowości i elementów związanych z szeroko pojętą sztuką wojenną we współczesnych tekstach kultury, a także uchwycenie wpływu wszechobecnych konfliktów zbrojnych na zmiany w postrzeganiu motywu wojny w popkulturze.

Czeka was wiele wspaniałych prelekcji - zaprosiliśmy wyjątkowych gości, którzy opowiedzą między innymi o wierności historycznej w filmach wojennych, o obrazie wojny w Wietnamie w amerykańskim kinie a także będą dyskutować o tym, jakie błędy mundurowe popełniają filmowcy.

W części warsztatowej będziecie mogli pomalować figurki z gier militarnych, posklejać modele pojazdów wojskowych albo nauczyć się obsługi i składania prawdziwej broni palnej!

Na warsztaty będą obowiązywały zapisy - śledźcie naszą stronę i wydarzenie na Facebooku, żeby nie przegapić terminu!

Ponadto czeka na was szereg innych atrakcji: strzelnica ASG, pokazy grup rekonstrukcyjnych, a także wystawa kolekcjonerskiej broni palnej.

 

 

PROGRAM WARSZTATÓW:

12.00 - 14.00
WARSZTATY MODELARSKIE

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7 - 13 lat na warsztaty modelarskie, na których będą mogły wykazać się kreatywnością w budowaniu plastikowych modeli, pobudzić swoją wyobraźnię, a przede wszystkim świetnie się bawić!
Limit miejsc: 10
Wiek: 7-13

14.30 - 17.30
WARSZTATY FIGURKOWE

Bolt Action to najpopularniejszy w Polsce system bitewny osadzony w realiach II Wojny Światowej. Na naszych warsztatach będziecie mogli obejrzeć gotowe modele, samodzielnie, pod okiem doświadczonych instruktorów, pomalować figurki z tego systemu, a także zobaczyć pokaz bitwy.
Zapewniamy wszelkie materiały. Co więcej, po warsztatach każdy uczestnik będzie mógł zabrać swoją figurkę do domu
Limit miejsc: 15
Wiek: 14+

18.00 - 20.00
WARSZTATY Z BRONIĄ PALNĄ

Na warsztatach zaprezentujemy kilkanaście rodzajów broni, z czego nauczycie się, jak sprawnie rozłożyć i złożyć trzy z nich: pistolet Glock 17, karabinek AR-15 oraz karabin AK Hunter - polską wariację na temat słynnego już AKMa.
Limit miejsc: 15
Wiek: 18+

Zapisy ruszają o godzinie 19.00 w dniu 21.09.2017r. Informacja o sposobie zapisów zostanie podana w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/714671452060820/?active_tab=about