Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Biblioteczne PurchawyWojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę Małgorzaty Karp-Soi „Zapomniane scenariusze”.

Małgorzata Karp-Soja ukończyła studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki, uzyskując dyplom u profesor Marii Ostaszewskiej w 1992 roku. Malarstwo studiowała w pracowni profesora Stanisława Wiśniewskiego, a rysunek w pracowni profesora Allana Rzepki. Trzykrotnie przebywała na stypendium we Włoszech (1991–1993). Jej prace można znaleźć w kolekcjach prywatnych m.in. w Polsce, Austrii, Francji, Belgii, Holandii, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Szwecji i USA. Jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków – prezentowała swoje prace na ponad 70 wystawach zbiorowych, jest także autorką ponad 120 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Wśród ostatnich sukcesów wymienić należy nagrodę „President Award” otrzymaną na VII Międzynarodowym Biennale Sztuki Współczesnej we Florencji (2009), Medal Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z okazji 100-lecia Związku Polskich Artystów Plastyków (2011) oraz prestiżowe wyróżnienie otrzymane na V Międzynarodowym Biennale Sztuki Współczesnej w Pekinie Future and Reality (2012).

„Zapomniane scenariusze” to sceny z życia pokazane w przewrotny sposób. Są to kadry z ukrytego świata, który istnieje na półkach zapomnianej biblioteki. Zamieszkują ją „Biblioteczne Purchawy" i oczywiście „Naczelny Archiwista". Jest też „Półka z romansami" i wiele, wiele innych.

Miejsce ekspozycji: Wypożyczalnia Główna 
Termin ekspozycji: 12.10.2017 r. – 08.11.2017 r.
Wernisaż: 13.10.2017 r., godz. 19:15