Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w zaprasza na wystawę grafiki cyfrowej Michała Wiejaka pn. Barwy odmienione.

Michał Wiejak jest członkiem grupy 18 Obsydian, którą opiekuje sie Iwa Kruczkowska-Król. Był uczniem Krystyny Jędrzejowskiej-Nowak. Zajmuje się grafiką cyfrową, grafiką warsztatową i malarstwem.

Ostatnie dokonania artysty to udział w wystawach zbiorowych grupy 18 Obsydian w: Fili nr 2 MBP w Zabrzu, MDK w Zabrzu, DK Bielszowice (wystawa poplenerowa), Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie oraz Muzeum Miejskim w Zabrzu - w ramach obchodów jubileuszu 60-lecia istnienia grupy. Swoje prace prezentował również na wystawach indywidualnych w Fili nr 2 MBP w Zabrzu oraz w galerii "Sklepik z marzeniami" w Gliwicach. Za pracę zatytułowaną "Tryptyk rudzki", w 2015 r. na "Rudzkiej Jesieni," otrzymał wyróżnienie. We wrześniu br. 20 swoich prac będzie prezentował ponownie w WBP w Krakowie.

Michał Wiejak w swoim dorobku ma ponadto: Nagrodę Polskiego Radia, jedną z trzech równorzędnych, otrzymaną w 2014 r., za krótkie opowiadanie pt. "Karolina i Teodor" oraz wyróżnienie w konkursie na jednoaktówkę po śląsku, organizowanym przez Imago Public Relations i Teatr "Korez" w Katowicach, pod patronatem Gazety Wyborczej, za jednoaktówkę pt. "Mecz". Jednoaktówka została opublikowana w tomie pt. "Banhof" oraz na stronie http://www.zabrze-aplus.pl/.

Autor prezentuje prace wykonane głównie w technice grafiki cyfrowej (digigrafii). Obrazy te, uprzednio zarejestrowane kamerą cyfrową, a następnie przetworzone w wyobraźni autora i zapisane cyfrowo, przedstawiają realne pejzaże, zdarzenia i obiekty z terenu Zabrza i okolic.

Miejsce ekspozycji: korytarz II piętra WBP w Krakowie

Termin ekspozycji: 01.09.2017 r. – 12.10.2017 r.