Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wystawa M. Mazurkiewicz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w zaprasza na wystawę fotograficzną Marty Mazurkiewicz-Stefańczyk pn. "Uwaga, Kraków".

Zdjęcia pod wspólnym tytułem ”Uwaga, Kraków” to kilka cykli fotograficznych autorstwa Marty Stefańczyk. Miasto stare – przygląda się w nowemu, fasady kościołów zaglądają w okna galerii, a dostojne kamienice przeglądają się w biurowcach - to Kraków przyłapany w błysku światła, w przelotnym odbiciu. Nie zabraknie też portretów artystów – wirtuozów akordeonu i wirtuozów pióra.

Marta Mazurkiewicz-Stefańczyk ukończyła kierunek Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowa na WSP, obecnie pracuje jako nauczyciel bibliotekarz. Jest autorką trzech tomików poetyckich i dwóch wyborów (cytatów z dzieł Williama Shakespeare'a  i antologii wierszy dla dzieci i o dzieciach pt. „Dlaczego zając”).

W 1996 roku otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie literatury. Jej pasją jest również fotografia. Współpracowała z teatrem MIST, jest autorką dwóch wystaw indywidualnych przedstawiających portrety sceniczne (2011 r. Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY; 2012 r. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie), uczestniczyła również w wystawie organizowanej przez Krakowski Festiwal Akordeonowy w klubie Alchemia pt. „Akordeoniści w akcji". Współpracowała z Orkiestrą Sinfonietta Cracovia, Festiwalem Muzyka w Starym Krakowie, 7xGospel, współpracuje z Krakowskim Festiwalem Akordeonowym. Publikowała zdjęcia w miesięczniku Ruch Muzyczny oraz Kraków, jest związana z Krakowską Witryną Fotograficzną.

Miejsce ekspozycji: Galeria na Poddaszu WBP w Krakowie

Termin ekspozycji: 07.09.2017 r. –11.10.2017 r.

Wernisaż: 13.09.2017 r., godz. 18:00