Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Witold Pazera Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę "RAZEM I OSOBNO. Malarstwo Elżbiety i Witolda Pazerów".

Witold Pazera – absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Uczeń prof. Jerzego Nowosielskiego. Malarz, rysownik, satyryk, fotograf. Swoje obrazy prezentował na blisko 100 wystawach zbiorowych i 30 indywidualnych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych w Polsce i prywatnych kolekcjach krajowych i zagranicznych. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 1992 roku prowadzi Autorską Pracownię Plastyczną w Tarnowskim Centrum Kultury, skupiając się na pracy z młodzieżą przygotowującą się do studiów na uczelniach artystycznych.

Elżbieta Pazera – absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w pracowni malarstwa prof. Lucjana Orzecha. Uprawia malarstwo sztalugowe, zajmuje się pracą z młodzieżą w Autorskiej Pracowni Plastycznej w tarnowskim Centrum Kultury. Uczestniczyła w ponad 70 wystawach zbiorowych i 20 indywidualnych. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Malarska para nie pochodzi z Tarnowa - znaleźli się tu przypadkiem, ale zostali na stałe. Obydwoje są członkami Związku Polskich Artystów Plastyków. Wspólnie prowadzą Autorską Pracownię Plastyczną. Małżeństwo zgodnie przyznaje, że najwięcej czasu poświęcają sztuce. Równie ważne jest też dla nich przekazywanie swojej wiedzy i umiejętności uzdolnionej młodzieży z Tarnowa i okolic. "Malarstwo jest dla nas swego rodzaju misją, ale jest też zawodem. Żyjemy z malarstwa. To zajęcie, które stało się pasją, ciągle obecną w naszym życiu".

Termin: 27.04.2017 r. 24.05.2017 r.
Miejsce: Wypożyczalnia Główna
Wernisaż: 27.04.2017 r., godz. 19:15