Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Więzi(eń) wyzwaniem…Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Instytut Terapii i Edukacji Społecznej – Stowarzyszenie , Criis – Centrum Readaptacji i Integracji Społecznej, Małopolskie Stowarzyszenie Probacja, Zakład Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej IS UJ zapraszają na VI Seminarium Skoncentrowane na Osobie Więzi(eń) wyzwaniem…, które odbędzie się 6 kwietnia o godz. 17.00, w sali 247 WBP w Krakowie (ul. Rajska 1).

Zmieniający się obraz Człowieka skazanego powoduje kryzys dotychczas stosowanych metod resocjalizacji. Osoby zajmujące się pracą w zakładach karnych zwracają uwagę na potrzebę podmiotowego traktowania Osadzonych zgodnie z założeniem – nie ważne jak żyłeś dotychczas, ważne jak chcesz spędzić resztę życia. Czy w Polskim systemie penitencjarnym jest miejsce na nowoczesną pracę penitencjarną opartą na założeniach pracy socjalnej i resocjalizacji? W jaki sposób praca socjalna przedostaje się przez mury zakładów karnych?

Wydarzenie będzie okazją do dyskusji na temat dobrych praktyk penitencjarnych, stanowiących niejednokrotnie Dzieło na rzecz Człowieka-Więźnia.

Moderacja: Agata Lorek (ITiES), Hubert Kaszyński (IS UJ), Urszula Stopa (UPJPII), Magdalena Kiełbasa (UPJPII)

Goście: Sylwester Kurowski (Criis), Claudia Vogg (Children of  Prisoners Europe), Barbara Wilamowska (Małopolskie Stowarzyszenie Probacja)

Paneliści: Lidia Ippoldt (ITiES, Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie), Roksana Kociołek (ITiES)

 

Zgłoszenia proszę przesyłać do 31.03.2017 r. na adres: