Fundusze Europejskie - Infrastruktura i Środowisko

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na nowy cykl rozgrywek ekonomicznej gry planszowej Cashflow 101. W trakcie pięciu comiesięcznych spotkań skupimy się na finansach - zarabianiu pieniędzy, inwestowaniu, zarządzaniu nimi i osiąganiu swoich celów finansowych. Szkolenia poprowadzą trenerki Inwestube: Sylwia Bednarek, Anna Klich, Justyna Talaga oraz Elżbieta Zwolak. Uczestniczyć można w całym cyklu lub w wybranych szkoleniach. Tematy spotkań w poszczególnych miesiącach to:

Październik: Jak zarabiać, czyli inwestowanie od podstaw

Inwestowanie to szukanie zajęcia dla Twoich pieniędzy. Jak powinny one pracować? Jak długo i jak ciężko? No i pytanie kluczowe – gdzie je zatrudnić? Prosty podział i szybka charakterystyka tego: co? gdzie? jak? pozwoli Ci świadomie podejmować decyzje inwestycyjne.

Listopad: Jak stać się przedsiębiorcą-liderem, czyli pieniądze to nie wszystko

Przedsiębiorczość masz we krwi. To ona sprawia, że dokonujesz często rzeczy niemożliwych. Ale biznes to nie tylko pieniądze, więc warto skupić się na kluczowych elementach, które pomogą Ci zostać przedsiębiorcą-liderem.

Grudzień: Jak zarządzać finansami, czyli finanse osobiste od podstaw

Poznanie swoich przychodów i kosztów to kluczowy element do sprawnego zarządzania budżetem. Na warsztatach pokażmy Ci dostępne narzędzia, omówimy jedną z wielu strategii, a do Ciebie będzie należał wybór tych elementów, które zastosujesz w swoim życiu.

Styczeń: Jak osiągać cele finansowe, czyli po prostu zacznij działać

Samo się nie zrobi, więc warto wyznaczyć sobie cele finansowe na nowy rok i kolejne na lata. Odpowiedz na pytanie, gdzie finansowo jesteś dziś, a gdzie chcesz się znaleźć w przyszłości? Pokażemy Ci narzędzie, a Ty zdecydujesz jak je wykorzystać.

Luty: Jak zarabiać na hobby, czyli przekuj pomysł w biznes

Pomysł na biznes możesz znaleźć wszędzie. Ile znasz takich osób, które swoją pasją potrafią zarazić otoczenie? Ty też możesz być jedną z nich, a my możemy powiedzieć Ci jak. Przyjdź i daj się zainspirować, by Twoje hobby mogło na Ciebie pracować.

Terminy spotkań: II czwartek miesiąca

Godzina: 8.30-11.30

Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, sala 256 - II piętro, prawe skrzydło.

Więcej informacji i zapisy na stronie Czytelni Informacji Biznesowej i Europejskiej.