Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę rysunków Justyny Kierat pn. „Przyroda w obrazkach”. Ekspozycja szczególnie dedykowana najmłodszym znajduje się na trzecim piętrze w Galerii na Poddaszu.

Justyna Kierat jest z wykształcenia biolożką, a pracuje jako rysownik i ilustrator przyrodniczy. W ramach studiów doktoranckich w Instytucie Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego, zajmowała się biologią samotnych pszczół. Jest autorką ilustracji w szeregu publikacji publikacji i materiałów edukacyjnych, udało jej się także wydać kilka własnych książek, m.in. Atlas zwierząt, Edukolorowanka o ptakach i Pszczoły miodne i niemiodne. Jej rysunki – nie tylko o tematyce przyrodniczej – można znaleźć także w internecie, na facebookowym fanpage’u „Pod Kreską”.

„Przyroda w obrazkach” to druga, po „Ewolucji w obrazkach”, wystawa autorki w Bibliotece na Rajskiej. Jej tematyka jest obszerna: to zbiór luźno ze sobą powiązanych przyrodniczych ciekawostek i żartów o zwierzętach. Miejscem pierwszej ich publikacji był fanpage „Pod kreską”. Wystawa ma charakter rozrywkowy, rysunki są żartobliwe, ale jednak mają za zadanie również edukować, w nienachalny i niemęczący sposób. Autorka chciałaby podzielić się radością z odkrywania przyrody, zarówno tej efektownej, jak piękne i rzadkie zwierzęta, jak i tej bliskiej nam, często z powodu tej bliskości zupełnie niezauważanej.

Wystawę można oglądać w Galerii na Poddaszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w dniach 11.01.2019 – 08.03.201.