Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę rysunków Anny Krztoń „Past Perfect”.

Anna Krztoń jest rysowniczką komiksów i ilustratorką. W 2013 roku ukończyła z wyróżnieniem  Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. Współpracuje między innymi z Newsweekiem, Animoonem i Kulturą Liberalną. Jej komiksy publikowane były w zinach, magazynach i antologiach w Polsce, USA, Belgii, Słowenii, Estonii, Szwecji, Finlandii i na Litwie. W 2018 roku ukazał się jej debiutancki album "Weź się w garść".

Prace zaprezentowane na wystawie „Past perfect” łączy prosty klucz – wszystkie w jakiś sposób odnoszą się do przeszłości (bliższej lub dalszej). W sposób bezpośredni, jak w szkicach z minionych wakacji, a także bardziej pokrętnymi drogami, jak w komiksowej historii, której bohaterowie w gruzach szukają reliktów pozostawionych przez swoich przodków. Anna Krztoń zajmuje się przede wszystkim komiksem autobiograficznym i inspiruje wydarzeniami ze swojego życia, albo z życia swoich przyjaciół i znajomych. Ta codzienność przejawia się niemal w każdej pracy Anny Krztoń, lecz jej twórczość daleka jest od nudy, rutyny czy monotonii.

Wystawa stanowi też pewnego rodzaju podsumowanie kilku ostatnich lat pracy rysowniczki – będzie można na niej zobaczyć i przeczytać oryginalne plansze i wydruki z zinów, wydawanych własnym sumptem przez autorkę. Dodatkowo zaprezentowane zostaną też rysunki i szkice z debiutanckiego albumu autorki, który ukaże się nakładem Wydawnictwa Komiksowego w 2018 roku.

Miejsce ekspozycji: Arteteka WBP w Krakowie

Termin ekspozycji: 08.12.2018 - 31.01.2019