Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników zapraszają na slajdowisko Jadąc do Figuig (Maroko), które odbędzie się  25 marca o godz. 19.00 w Artetece WBP w Krakowie.

"Jadąc do Figuig" to relacja z podróży Jacka Płonczyńskiego po marokańskich peryferiach, które nie są celem standardowych wycieczek. Może z wyjątkiem pierwszego etapu, z Marrakeszu do rozsławionych w przewodnikach wodospadów Cascades d'Ouzoud, zresztą niezwykle pięknych i wartych odwiedzenia.

Od kilku lat Maroko stanowi teren wyjazdów podróżnika. Jest wymarzonym miejscem dla osób poszukujących egzotyki i swobodnego wyboru "swoich ścieżek", z dala od zgiełku turystycznych hitów. Wybrzeże Atlantyku od Essaouiry po El Marsa, Wysoki Atlas, Antyatlas od Tafraoute po Agdz i oczywiście północny skraj Sahary, wzdłuż magicznej drogi N12, z oazami, hamadami i ergami jak z filmu "Pod osłoną nieba" - to dotychczasowe destynacje naszego gościa. Każda z podróży pozostawiła niezapomniane wrażenia.
W kwietniu 2018 roku Jacek Płonczyński yruszył z Marrakeszu w kolejną, piątą już, marokańską przygodę, do najbardziej na wschód położonej w Maroku oazy, do Figuig (1000 km).