Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Klubem Podróżników Śródziemie zapraszają na wystawę pn. „Małopolskim szlakiem zamków, skansenów i podziemi turystycznych”.

Przechodzimy obok, nie mając świadomości co kryje się za wysokim murem, za ścianą gęstego lasu czy za wzniesieniem. Przemierzamy nasz kraj autostradami, oddzieleni ekranami akustycznymi od tego co piękne i tajemnicze. Zachwycamy się tym co zobaczymy w trakcie wakacyjnych wyjazdów poza granice naszego kraju, nie mając świadomości o tym co nas otacza, pomijając wszytko to, co ma do zaoferowania nasz kraj. Małopolska jest wyjątkowa pod wieloma względami, a zwiedzanie Krakowa to nie tylko Wawel i Sukiennice; w całej Małopolsce jest wiele miejsc, które warto odwiedzić. Wystawa, którą oglądać można w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie pokazuje najciekawsze zamki i obiekty obronne, podziemia dostępne turystycznie oraz skanseny i muzea plenerowe na terenie Małopolski.

Inicjatorem wystawy jest Albin Marciniak: podróżnik, fotoreporter, współpracujący z wieloma wydawnictwami oraz mediami internetowymi i prasowymi w całym kraju. Wieloletni współpracownik redakcji Onet Podróże, pasjonat gór i miłośnik odkrywania ciekawych miejsc dalekich i bliskich. Jest dobrym duchem krakowskiego światka podróżniczego: opiekuje się Klubem Podróżników Śródziemie, od 11 lat organizuje cotygodniowe spotkania, zapoczątkował akcję sprzątania Tatr, a jego ostatnia inicjatywa to stworzenie w Krakowie Alei Podróżników Odkrywców i Zdobywców.

Wystawę można oglądać na ogrodzeniu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w dniach 4.03.2019 – 2.05.2019.