Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników zaprasza na slajdowisko Dookoła Irlandii, które odbędzie się 18 lutego o godz. 19.00 w Artetece (ul. Rajska 12, wejście od ul. Szujskiego).

Irlandia jest bardzo stara, pełna tajemnic i soczystej zieleni. Prawie każdy jej zakątek przypomina Shire z „Władcy Pierścieni”. Nie brak tam niezbadanych kurhanów, kamiennych kręgów i kilkusetmetrowych klifów, a nadmorska kolejka linowa przewozi w klaustrofobicznym wagoniku przerażonych turystów i... owce, które podobno boją się pływania promem.

Jeśli chcesz poznać tajemnicze zakątki Szmaragdowej Wyspy, odwiedzić pub, w którym króluje czarny „Guinness”, zobaczyć grobowce starsze od piramid i dowiedzieć się czy opanowanie jazdy prawą stroną szosy jest trudne, przyjdź na pokaz zdjęć z niskobudżetowej wyprawy dookoła Irlandii.

Naszym przewodnikiem dookoła Irlandii będzie Piotr Kosiarski - kiedyś pilot wycieczek, dzisiaj dziennikarz i redaktor portalu DEON.pl. Lubi chodzić po górach, oglądać dobre filmy i przelewać na papier swoje myśli. Prowadzi bloga „Mapa bezdroży”. Jeśli ma urlop, woli jechać na północ, niż na południe.