Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę twórczości Magdaleny Chmielek pt. „Imaginary Garden”

Magdalena Chmielek – Urodzona w 1992 roku. Ukończyła Grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom magisterski uzyskała w Pracowni Drzeworytu prof. Bogdana Migi. Zajmuje się grafiką warsztatową (linoryt, wklęsłodruk), rysunkiem, fotografią, malarstwem i kolażem. Projektuje również plakaty, logotypy i identyfikację wizualną. 

"Imaginary garden" to cykl linorytów stworzonych między 2016 a 2018 rokiem. Są konsekwencją pracy dyplomowej autorki, opierającej się na instalacji "My Garden'. Wynika ona z zainteresowania kwiatami i roślinami, ich przepięknymi strukturami, kolorami, odcieniami, sposobem kładzenia się światła i cienia.  Inspiracją prac były wędrówki po ogrodach botanicznych w różnych miastach. Grafiki autorki są niekiedy bardziej abstrakcyjne, schowane za transparentną warstwą wierzchniej odbitki, ukazujące sekret i tajemnicę, które są obecne w ogrodach botanicznych.

Wystawę można oglądać w Galerii na Poddaszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w dniach 7.02.2019 – 28.03.2019.