Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Teatru Przypadków Feralnych oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zapraszają na spektakl studencki „Sorry Kaligula”, który swoją premierę będzie miał 3 lutego 2019 roku, o godz. 19.00 w Artetece.

Podstawą oryginalnego scenariusza jest dramat noblisty Alberta Camusa z 1944 roku pt. „Caligula”. Motywem przewodnim spektaklu staje się poszukiwanie przez głównego bohatera, cesarza rzymskiego Kaligulę, księżyca, stanowiącego metaforyczne przedstawienie niemożliwych do realizacji pragnień. W postaci Kaliguli widzimy przedstawicieli młodego pokolenia, dopiero uaktywniającego się w życiu zawodowym, artystycznym i rodzinnym. Są oni zmuszeni poradzić sobie z traumą wynikającą z weryfikacji żywionych wcześniej dziecinnych marzeń i aspiracji. Spektakl przybiera postać wydarzenia interaktywnego, bazującego na kooperacji wszystkich uczestników biorących udział w artystycznej rekonstrukcji ostatnich dni życia Kaliguli. Przemieszczając się w przestrzeni całego piętra, widzowie będą mieli możliwość wyboru swojej własnej roli w rozgrywającym się dramacie – mogą stanąć po stronie Kaliguli bądź przystać do jego przeciwników w formującym się na dworze spisku.

Celem przedsięwzięcia jest chęć opowiedzenia o problemach ludzi młodych, dopiero wchodzących w dorosłość za pomocą ambitnego dzieła literackiego jednego z największych pisarzy XX wieku. Uczyniwszy z tekstu dramatu swoiste pole gry (czyli de facto - zabawy), mamy nadzieję zainteresować przedstawicieli przede wszystkim młodego pokolenia literacką klasyką, czyniąc z niej rzecz aktualną i dotykającą problemów, z którymi boryka się współczesna młodzież. Ponadto dajemy możliwość wypowiedzenia się młodym twórcom, znajdującym się z różnych przyczyn poza głównym nurtem działań teatralnych.

Wstęp wolny.

Rezerwacja miejsc: