Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Sabina SmoleńWojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę twórczości Sabiny Smoleń „Gdzieś tam daleko… blisko…”.

Sabina Smoleń – absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, kierunek  Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. Mieszka i pracuje w Krakowie, w wolnym czasie zajmuje się rysunkiem, malarstwem.

Prezentowany cykl kilkudziesięciu rysunków i akwarel, którego motywem przewodnim jest architektura, to próba całkiem nowej wypowiedzi artystycznej, mającej swoje źródło w podróżach  i codziennej obserwacji. Punktem wyjściowym dla każdej pracy były zdjęcia, obrazujące fragmenty pejzażu. W przedstawionych pracach plastycznych istotnym elementem jest materia i światło. W rysunkach wykonanych techniką piórka i tuszu zastosowano różnorakie odcieni szarości od nasyconych po przejrzyste, przenikające z białymi powierzchniami. Obrazy malowane techniką akwarelową są lekkie, jakby narysowane. Na przemian rozmyta fala barwnej plamy znika, by pojawić się innym miejscu jako mocny akcent kolorystyczny. Zwykłe krajobrazy przedstawione w innym świetle, nabierają nieszablonowego wymiaru, zapraszają do odkrywania tego co istnieje poza zasięgiem wzroku,  niecodziennej wędrówki  w głąb siebie, swoich wewnętrznych doznań.

Miejsce ekspozycji: II piętro

Termin ekspozycji: 21.11.2018 – 24.01.2019