Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Adam Wawrzkiewicz - Przestrzeń (NIE)ludzkaWojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę malarstwa Artura Wawrzkiewicza „Przestrzeń (NIE)ludzka”.

Artur Wawrzkiewicz, absolwent Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Dyplom malarski pod kierunkiem prof. Włodzimierza Kuleja obronił z wyróżnieniem. Laureat XVI Festiwalu Sztuki Wysokiej „Stalowe Anioły” w Bytomiu. Od roku 2014 współpracuje z macierzystym wydziałem.Adam Wawrzkiewicz - Przestrzeń (NIE)ludzka

W swoich pracach konsekwentnie buduje specyficzną, dramatyczną narrację obrazowania świata człowieka w połączeniu z przestrzenią pejzażu, jak też w zestawieniu z biologicznymi formami zwierzęcymi. Zachowania ludzi i zwierząt w jego wielkoformatowych kompozycjach przenikają się albo sobie towarzyszą. Zarówno homo sapiens, pies, wilk, byk, ryba jak i to, co po nich zostaje - czyli kości, szkielety, czaszki - tworzą symboliczną treść tych malarskich przedstawień. Autor zastosował ostre, kontrastowe przejścia pomiędzy geometrycznymi formami tła czy drugiego planu, w ten sposób budując w swoich obrazach zróżnicowane tematycznie przestrzenie o ekspresyjnym, kolorystycznym dynamizmie i wielokątnych rytmach. Jak sam mówi, jego malarstwo stanowi zbiór konotacji między naturą ludzką a zwierzęcą, odwołuje się do tego, co w nas pierwotne. Kompozycje artysty są złożone z wielu mniejszych podobrazi w większą, rozbudowaną, nie tylko prostokątną, ale też wielokątną całość. Daje to możliwość przekomponowywania pracy i tworzenia następnych, innych jej wariantów.

Miejsce ekspozycji: I piętro

Termin ekspozycji: 15.11.2018 r. – 19.12.2018 r.