Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Instytutem Rumuńskim w Warszawie oraz Towarzystwem Polsko-Rumuńskim w Krakowie zapraszają na wystawę pn. „Stulecie Sojuszu – Dyplomacja Rumuńsko-Polska 1921-1939”

Wystawa przygotowana przez Ambasadę Rumunii i Instytut Kultury Rumuńskiej w Warszawie wraz z Ministerstwami Spraw Zagranicznych Rumunii i Polski oraz Archiwum Narodowym Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje zdjęcia i dokumenty dyplomatyczne ukazujące relacje dwustronne z okresu 1918-1939. Podkreśla ona znaczenie polsko-rumuńskiej przyjaźni i solidarności i stanowi tło dla ich dalszego rozwoju w przyszłości.

Wystawa „Stulecie Sojuszu – Dyplomacja Rumuńsko-Polska 1921-1939” ukazująca kluczowe momenty we współczesnej historii stosunków dwustronnych, została po raz pierwszy zaprezentowana w Krajowej Izbie Gospodarczej w czerwcu tego roku. Jej otwarcia dokonali prezydenci Polski i Rumunii, JE Pan Andrzej Duda i JE Pan Klaus Iohannis i był to jeden z elementów oficjalnej wizyty Prezydenta Rumunii w Polsce.

Wystawę można oglądać w prawym skrzydle na parterze Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w dniach 5.10 – 8.11.2018.

Oficjalne otwarcie wystawy nastąpi 16 października, godz. 18.00.