Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Maggie PiuWojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę malarstwa Maggie Piu.

Maggie Piu jest architektką, malarką, ilustratorką i dziennikarką. Czytelnikom krakowskiego Lounge może być znana z cyklu artykułów „szminką i cieniem- czyli o artystach mniej znanych”. Wystawia swoje malarstwo w Polsce i za granicami - ma w dorobku ponad 40 wystaw indywidualnych i udziałów w wydarzeniach artystycznych w takich miastach jak: Kraków, Warszawa , Londyn, Katowice, Lwów, Wrocław.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie 20 dzieł malarskich z różnych okresów działalności artystki. Głównym motywem pojawiającym się w jej twórczości są kobiety – ich twarze, ciała, włosy. Orientalizujące portrety przypominają bóstwa, pełne życiodajnej siły lub uderzające siłą spojrzenia.

Nieodżałowanej pamięci profesor Wiktor Zin, ceniony polski rysownik i znawca sztuki, zachwycał się swego czasu jej rysunkami: „olbrzymi talent, elegancja przedstawianych form, precyzja i świadomość celu, sądzę że przed autorką ścieli się droga wielkiej sławy”.

Wystawę można oglądać w Galerii na Poddaszu na trzecim piętrze Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w dniach 27.09.2018 – 31.10.2018.