Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

MiędzyczasyWojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę fotografii Joanny Figarskiej pn. „Międzyczasy”.

Na wystawę "Międzyczasy" składa się kilkanaście fotografii analogowych wrocławskiej autorki Joanny Figarskiej. Utrzymane w czerni i bieli obrazy zatrzymują w czasie klatki z codzienności, czyniąc ją zjawiskiem wyjątkowym.

Joanna Figarska doskonale posługuje się obrazem, ale i słowem - jako absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim (specjalność krytyka literacka i artystyczna), pełniła w latach 2009–2015 funkcję redaktorki naczelnej miesięcznika „Kontrast”. Od ośmiu lat przewodzi Stowarzyszeniu Młodych Twórców „KONTRAST”. Współpracowała m.in.  Fundacją „Moje Miasto”, Fundacją „PRO ARTE”, wydawnictwem Książkowe Klimaty. Jest także laureatką nagrody im. Marka Kasza dla najlepszego dziennikarza na 41.Międzynarodowym Campusie Artystycznym FAMA i pomysłodawczynią Ogólnopolskiego Konkursu „Sfotografuj wiersz–Zwierszuj fotografię”. Obecnie zajmuje się fotografią i pisaniem o niej. Prowadzi stronę o fotografii PunktyStyczne. Od grudnia 2017 roku prowadzi swoją firmę „Look at Me Photography”.

Wystawę można oglądać w lewym skrzydle na pierwszym piętrze Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w dniach 18.09.2018 – 18.10.2018. Zapraszamy również na wernisaż w dniu 18 września o godz. 18:00.