Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego zapraszają na wystawę plenerową finalistów i laureatów III edycji Konkursu Fotografii Teatralnej, odbywającą się ramach programu KRAKOW PHOTO FRINGE 2018.

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zorganizował w tym roku już trzecią edycję Konkursu Fotografii Teatralnej, którego celem jest propagowanie i rozwój sztuki fotografowania teatru oraz prezentacja fotografii teatralnej nie tylko jako formy dokumentowania i promowania procesu pracy teatralnej, ale także jako narzędzia współtworzenia znaczeń i sposobów odbioru dzieła i działalności twórczej. Uczestnikami Konkursu mogą być zarówno artyści fotograficy, absolwenci wyższych szkół artystycznych, jak i amatorzy. Efektem tegorocznej edycji jest wystawa, na której można podziwiać prace zgłoszone w dwóch kategoriach: „teatralne zdjęcie sezonu”– czyli fotografia przedstawiająca spektakl lub pracę nad nim, odznaczająca się szczególnymi walorami artystycznymi i dokumentacyjnymi, mogącymi funkcjonować jako obraz ikoniczny, o wyrazistej wymowie i wyjątkowej jakości estetycznej – oraz „zestaw dokumentacyjny ze spektaklu”, którego premiera odbyła się w sezonie artystycznym 2016/2017.

Wystawę można oglądać na ogrodzeniu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w dniach od 25.05.2018 – 27.06.2018 r.