Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Zapowiedzi wydarzeń

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza 22 sierpnia w godz. 15.00-19.00 (sala 245), na bezpłatną wymianę książek rosyjskojęzycznych połączoną z lekcją kaligrafii. Jest to wyjątkowa okazja na znalezienie nowych perełek do swojej biblioteczki, a także by zetknąć się z niezwykłą sztuką pięknego pisania.

Wymiana książek to nie lada gratka dla miłośników literatury rosyjskiej. Każdy kto ma w domu prywatną biblioteczkę wie, jak wielkim jest ona powodem do dumy i radości. Zdarza się, jednak że z częścią swoich zbiorów chcemy się rozstać. Warto dla niechcianych książek znaleźć nowego właściciela.

Zasady udziału w wymianie są proste: wystarczy przynieść minimum jedną książę w języku rosyjskim. Ważne, aby książki przeznaczone do wymiany były w dobrym stanie.

Wstęp wolny.

W trakcie zajęć wykonywane będą zdjęcia w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Zachęcamy także do zapisania się do naszej Biblioteki by móc korzystać z jej zbiorów, w szczególności z bogato wyposażonej Wypożyczalni i Czytelni Zbiorów Obcojęzycznych. Kartę biblioteczną WBP w Krakowie można uzyskać bezpłatnie na podstawie dokumentu tożsamości w Punkcie Rejestracji Czytelników i w Artetece WBP w Krakowie.

 

22 августа с 15-00 приглашаем на бесплатную встречу с русским языком. В рамках мероприятия запланированы будет обмен русскоязычных книг и мастер-класс по каллиграфии кириллических букв.

Наверняка, у каждого из нас в домашней библиотеке найдутся книги, которыми стоит поделиться с миром. Придя в библиотеку, вы сможете подарить им новую жизнь, а в обмен забрать что-то доселе не читанное домой.

В обмене будут принимать участие и детские книжки, а все не забранные экземпляры отправятся в библиотечный фонд.

Для тех же, кто только начинает знакомство с текстами на русском языке, будет проводиться мастер-класс по написанию кириллических букв и крылатых выражений.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę malarstwa Andrzeja Kacperka pn. „Malowane na papierze”

Andrzej Kacperek, urodzony w Praszce, to absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. Studiował na Wydziale Grafiki w Katowicach oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach profesorów Jana Dutkiewicza i Romana Nowotarskiego. Dyplom uzyskał w 1978r. Ma w swoim dorobku ponad pięćdziesiąt wystaw indywidualnych. Brał także udział w wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą.

W swojej twórczości artysta koncentruje się głównie na tematach martwej natury i pejzażu, rzadziej na postaciach ludzkich. Wykorzystywana przez niego gama barwna jest raczej wygaszona i zniuansowana, przez co świetnie wydobywa grę światłocieni. Na wystawie w Wypożyczalni Głównej zaprezentuje kilka nowszych prac malarskich ukazujących piękno natury.

Wystawę można oglądać w Wypożyczalni Głównej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w dniach 16.08.2018 – 12.09.2018.

Zapraszamy do udziału w konkursie komiksowym „Tajemnicza Małopolska”.

Zadaniem uczestników konkursu będzie przygotowanie krótkich form komiksowych na temat legend i niesamowitych historii związanych z regionem Małopolski.  By wziąć udział, należy przysłać w formie cyfrowej jedną pracę komiksową stanowiącą zamkniętą całość, o maksymalnej objętości ośmiu plansz.

Autorzy najciekawszych prac, wykonanych solo lub w duecie (scenarzysta i rysownik) mają szansę na zdobycie nagród finansowych o łącznej wartości do 5 tys. zł.

Prace można zgłaszać do 15 sierpnia 2018 roku, do godz. 23:59 za pośrednictwem strony: http://rekrutacja.rajska.info/konkurskomiks/

Konkurs organizowany jest w ramach projektu Fantastyczny Kraków. Literatura w mieście i miasto w literaturze finansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego. Organizatorem projektu jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie a jego Partnerem Biblioteka Kraków.

Patronat honorowy:
Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa,
Prezydent Miasta Krakowa – Jacek Majchrowski

Patronat medialny:
TVP3 Kraków, CzasDzieci.pl

Plików:
Regulamin_Tajemnicza Malopolska

Pobierz

Regulamin konkursu komiksowego "Tajemnicza Małopolska"
Dodany
Wielkość
Pobrany
13:18:49 07-06-2018
210.71 KB
280