Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę prac malarskich i graficznych Joanny Nalepy pn. „Cisza – pejzaże wabi-sabi”.

Prezentowane pejzaże czerpią inspiracje zarówno z natura, jak i z poezji, m.in. Stanisława Grochowiaka oraz elementów związanych z japońską estetyką wabi-sabi, w szczególności z jej dążeniem do pokazywania rzeczywistości niedoskonałej, przemijającej, ulegającej entropii. „Wabi” to zadowolenie z rzeczy prostych i duchowa droga. „Sabi” to wyciszenie, samotność i nietrwałość. Taka właśnie niestałość w pejzażu najbardziej interesuje artystkę, która we wszystkich pracach wykorzystuje motyw lasu. Nie jest to las letni, zielony i buzujący życiem, tylko jesienny, zimowy czy wczesnowiosenny - poddany pewnej degradacji form i cichym przemianom.

Zapraszamy do oglądania wystawy w korytarzu na parterze gmachu głównego Biblioteki, w dniach od 5. do 31. stycznia 2018 r.

W dniu 4. stycznia 2018 o godz. 18:30 odbędzie się wernisaż wystawy z udziałem artystki, na który również serdecznie zapraszamy.