Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Rumuńskim Instytutem Kultury w Warszawie zapraszają na wystawę pn. „Transylwania 2018 w oczach polskich fotografów”

Wystawa podsumowuje XII Ogólnopolskie Plenerowe Spotkania Fotografików – Transylwania 2018; jest plonem pracy ośmiu fotografików z Torunia, Gdańska, Warszawy, Radomska i Głogowa. W dniach od 11 do 17 czerwca 2018 roku wyruszali oni ze swojej bazy w Pensjonacie „Violeta” w Saschiz penetrować z aparatami fotograficznymi rumuńskie wsie, miasteczka i miasta, od Mediaszu po Bran. Bogactwo obiektów architektonicznych, wielka oryginalność, a w wielu przypadkach i egzotyka terenów, spowodowała ogrom trudności z doborem motywów prezentowanych na wystawie. Mając możliwość zaprezentowania tylko ograniczonej liczby prac autorzy dokonywali indywidualnych wyborów. Jedni skupili się na architekturze, a inni na krajobrazach i scenkach rodzajowych.

Wystawę można oglądać w prawym skrzydle na drugim piętrze Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w dniach 13.02.2019 – 28.03.2019.