Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Znamy już wyniki konkursu Drzewo Recenzji - warto czy nie warto przeczytać organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – Oddział w Krakowie

Celem Konkursu jest promocja literatury i propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, a szczególnie umiejętności czytania ze zrozumieniem i dokonywania samodzielnej oceny tekstu, oraz poprawnego pisania recenzji.

Kategoria: Klasy III - VI

NAGRODY:

1. Julianna Janiszewska, Szkoła Podstawowa nr 109 w Krakowie

2. Olga Pabisem, Szkoła Podstawowa nr 7 w Krakowie

3. Zofia Sepielak,  Społeczna Szkoła Podstawowa  nr 1 w Krakowie

4. Maria Szecówka, Szkoła Podstawowa nr 124 w Krakowie

5. Marta Gaińska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Krakowie

WYRÓŻNIENIA:

1. Aleksandra Kosiniak-Imiołek,  Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Krakowie

2. Julia Kraska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Górnej

3. Stanisław Wroński, Szkoła Podstawowa nr 151 w Krakowie

4. Maciej Saternus,  Prywatna Szkoła Podstawowa nr 2 w Krakowie

5. Weronika Mazur,  Szkoła Podstawowa nr 151 w Krakowie

6. Małgorzata Niewadzi,  Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieliczce

7. Maja Calik,  Szkoła Podstawowa nr 3 w Olkuszu

Kategoria: Gimnazja

NAGRODY:

1. Julia Kędra, Gimnazjum nr 2 w Krakowie

2. Jakub Zemła, Prywatne Gimnazjum nr 4 „Inspiracja” w Krakowie

3. Weronika Mycek, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dobrej             

WYRÓŻNIENIA:

1. Izabela Drabik, Gimnazjum nr 4 w Mszanie Górnej

2. Agnieszka Jaszowska, Prywatne Gimnazjum nr 4 „Inspiracja” w Krakowie

3. Franciszek Skrzyniarz,  Prywatne Gimnazjum nr 4 „Inspiracja” w Krakowie

4. Ewa Walkowska, Gimnazjum nr 2 w Krakowie

5. Ewa Haber, Zespół Szkół  nr 5 Gimnazjum nr 13 w Krakowie

6. Gabriela Koza, Publiczne Gimnazjum w Dobrej

7. Urszula Pado, Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 83 w Krakowie

8. Maciej Maj, Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 75 w Krakowie

9. Maja Łopatyńska, Prywatne Gimnazjum nr 4 „Inspiracja” w Krakowie

Kategoria: Szkoły średnie

NAGRODY:

1. Justyna Jakubik, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 1 w Brzesku

2. Patrycja Zysek,   Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie

3. Marcin Skiba,  III Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

WYRÓŻNIENIA:

1. Gabriela Botkowska,  XII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

2. Kamil Szczurek,  Technikum Gastronomiczne nr 11, Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie

3. Natalia Ambroż,  Zespół Szkół Ekonomicznych nr 2 w Krakowie

4. Magdalena Kołodziejczyk,  XX Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

5. Nikola Rojek, Technikum Gastronomiczne nr 11 Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie

 Nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy.

Wręczenie nagród odbędzie 24 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 w Wypożyczalni i Pracowni dla Dzieci Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krajkowie, przy ul. Rajskiej

Jury konkursu:

dr hab. Grzegorz Nieć , Instytut Nauk o Informacji UP

Renata Mróz, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Sylwia Korolewicz, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Klaudia Poparda, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie

Iwona Jarosik, TNBSP Oddział w Krakowie

Halina Legutko, TNBSP Oddział w Krakowie

Maria Leśniak, TNBSP Oddział w Krakowie

Barbara Szopińska TNBSP Oddział w Krakowie

Agnieszka Kozioł, TNBSP Oddział w Krakowie

Monika Morawska, Koło Studentów Krytyki Literackiej UJ

Studenckie Koło Naukowe Bibliolog UP: Izabela Klich, Kinga Leśniak, Aleksandra Rąpała, Edyta Gałuszka

Konkurs wspierają wydawnictwa: Akapit Press, Znak i Astra.

Patronat honorowy: Instytut Nauk Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie