Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie włącza się do projektu edukacyjnego pt. „Dwa bratanki - odkrywamy literaturę węgierską w Polsce" organizowanego przez Węgierski Instytut Kultury, Instytut Książki oraz Good Books.

Celem projektu jest przybliżenie literatury węgierskiej bibliotekarzom, a zwłaszcza moderatorom Dyskusyjnych Klubów Książki. Projekt skierowany jest też do bibliotekarzy zajmujących się pozyskiwaniem nowych zasobów wzbogacających księgozbiór biblioteki.

28 marca 2017 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie odbędzie się pierwsze szkolenie w ramach projektu. Tematem spotkania będzie węgierska literatura piękna dla dorosłych i dla dzieci, twórcy, pisarze, ilustratorzy.

Drugą częścią projektu będzie konkurs na recenzję. Organizatorzy zamierzają nagrodzić najlepszych recenzentów ponad 100 książkami - przekładami literatury węgierskiej.  Konkurs potrwa do końca września 2017 r., a jego rozstrzygnięcie nastąpi podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie w październiku 2017 r.

Udział w projekcie jest bezpłatny, szczegóły i  zapisy pod adresem: