Katalog Online

wczytywanie formularza przeszukiwania katalogu...

Baza danych EBSCO

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na warsztaty, spotkania i rozgrywki ekonomicznych gier planszowych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Podstawowym celem wydarzenia jest inspiracja młodych ludzi do bycia przedsiębiorczymi. W murach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie będziesz mógł spotkać się z przedsiębiorcami i przedstawicielami instytucji związanych z biznesem oraz posiadających bogate doświadczenie. Podczas warsztatów i szkoleń dowiesz się jak zarządzać czasem, żeby w znaleźć chwilę dla siebie. Uzyskasz informacje, dlaczego sprzedawca jest najbardziej rozchwytywanym specjalistą i poznasz ciemne i jasne strony tego zawodu. Doświadczenie to podstawa, dlatego w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości będziesz mógł dowiedzieć się, czym jest Wolontariat Europejski EVS! Myślisz, że jesteś przedsiębiorczy? Przyjdź i sprawdź się! W sobotę, w ramach rozgrywek gier planszowych, możesz stać się bankierem, potentatem naftowym lub twórcą miasta.

Tydzień przedsiębiorczości na Rajskiej - program wydarzeń:

Kiedy Małopolska była naftowym gigantem
Wciel się w przedsiębiorców dbających o własne interesy i rozbudowujących swoje firmy. Gra jest nie tylko szansą na poznanie naftą płynącej Galicji, ale także pozwala na  rozwijanie umiejętności logicznego myślenia czy pracy w zespole. Zachęcamy do zagrania w „Oil City – galicyjską gorączkę czarnego złota”, która powstała dzięki Małopolskiemu Instytutowi Kultury.

Dobre CV i list motywacyjny
Jak Cię widzą potencjalni pracodawcy? Zapraszamy na indywidualne konsultacje, w ramach których omówimy Twoje dokumenty aplikacyjne! Nie wiesz jak przekazać informacje w CV o swoim doświadczeniu zawodowym,  a forma listu motywacyjnego sprawia problem? Przyjdź, wspólnie zastanowimy się, jak oczarować pracodawcę dokumentami aplikacyjnymi.

Sztuka planowania czasu
Porządek to podstawa, ale jak uporządkować obowiązki i planować dzień? Chcesz  mieć czas nie tylko na obowiązki w pracy, ale także te w domu? Przyjdź na szkolenie prowadzone przez doradcę zawodowego Marka Marczyka z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie i przekonaj się, jak znaleźć czas na wszystko.

EVS start! - ZAJĘCIA ODWOŁANE
Wyjazd za granicę to nie tylko wakacje! Otwórz się na nowe możliwości, które daje EVS. Wolontariat Europejski to program pozwalający na pracę społeczną w wybranym obszarze jak: kultura, edukacja, praca socjalna, mediów, sport czy polityka. Inicjatywa kierowana jest dla osób od 17 do 30 lat. Masz pytania? Wątpliwości? W ramach spotkania poznasz opinie nie tylko organizatora, ale także uczestnika.

Zawodowy Sprzedawca – Negocjator XXI wieku
As w rękawie każdej firmy to profesjonalny sprzedawca. Jednak czy każdy może nim być? Jakie trzeba mieć umiejętności i cechy, żeby stać się zawodowym sprzedawcą? Dlaczego warto? Sprzedawca jest najbardziej poszukiwanym specjalistą na rynku pracy! Chcesz odnieść sukces? Zapraszamy na szkolenie prowadzone przez specjalistów w tym fachu!

25 godzin na dobę, czyli jak zwiększyć swoją efektywność osobistą
Za dużo obowiązków, za mało czasu? Wciąż jesteś zestresowany, że wszystko robisz na  ostatnią chwilę. Zapraszamy na warsztat prowadzony przez certyfikowanego trenera i psychologa Amadeusza Leya, który pokaże gdzie uciekają cenne minuty oraz  jak planować obowiązki. Masz problemy z koncentracją i motywacją?  Daj sobie szansę, by polepszyć efektywność.

Zagraj w biznes!
Sprawdź się jako potentat naftowy, bankier czy kupiec. Przyjdź i zagraj w ekonomiczne planszówki. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie w ramach rozgrywek udostępni rozmaite gry, które rozwiną nie tylko umiejętność strategicznego myślenia, ale pozwolą także na wcielenie się w różne role. Do wyboru uczestnicy będą mieć: Alhambrę, Splendor, Nowy Jork, 7 cudów świata, Majestat, Na sprzedaż, Super farmer, Wsiąść do pociągu, Kingdomino, Catan, Dolinę Kupców.

Więcej informacji i zapisy na stronie Czytelni Informacji Biznesowej i Europejskiej WBP w Krakowie.